Skip to main content Skip to search Skip to navigation

In stock
SKU:
48570
HAN:
6010188004
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
48571
HAN:
6005170001
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
48572
HAN:
6005177002
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106662583
HAN:
822734008
Item weight:
0,25 kg
7,20 € *
28,80 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
48573
HAN:
6005178005
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106272638
HAN:
209566000
Shipping weight:
0,28 kg
Item weight:
0,25 kg
7,20 € *
28,80 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
48574
HAN:
6005179008
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
48578
HAN:
6010187001
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
48575
HAN:
6010189007
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106233817
HAN:
140790003
Shipping weight:
0,27 kg
Item weight:
0,25 kg
7,20 € *
28,80 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106233831
HAN:
140788000
Shipping weight:
0,28 kg
Item weight:
0,25 kg
7,20 € *
28,80 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
48576
HAN:
6005169001
Shipping weight:
0,32 kg
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106833064
HAN:
2433216005
Shipping weight:
0,28 kg
Item weight:
0,25 kg
7,20 € *
28,80 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106833309
HAN:
2434184002
Item weight:
0,22 kg
7,20 € *
32,73 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106845142
HAN:
3363808003
Shipping weight:
0,37 kg
Item weight:
0,27 kg
7,20 € *
26,67 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106689472
HAN:
3359824006
Shipping weight:
0,37 kg
Item weight:
0,27 kg
7,20 € *
26,67 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106689250
HAN:
3359808004
Shipping weight:
0,37 kg
Item weight:
0,27 kg
7,20 € *
26,67 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106586061
HAN:
3094883001
Shipping weight:
0,38 kg
Item weight:
0,28 kg
7,20 € *
25,71 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106236267
HAN:
120786000
Item weight:
0,30 kg
7,20 € *
24,00 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays
In stock
SKU:
32106731588
HAN:
888516002
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,30 kg
7,20 € *
24,00 € per 1 kg
Available immediately
Delivery time: 2 - 3 Workdays


Milk chocolate bar

Category Chocolate Bars

Discover our wide selection of chocolate bars

Our chocolate bar varieties

With us, you will find a wide range of chocolate bars in different varieties. From dark over milk to white chocolate - we have the right variety for every taste.

For example, our dark chocolate has a high cocoa content and tastes particularly intense. It is perfect for those who like it a bit more tart.

The milk chocolate, on the other hand, is particularly creamy and has a milder taste. It is equally popular with young and old.

The white chocolate is particularly delicate and has a sweet taste. It is a great alternative for those who do not like chocolate with cocoa.

Our chocolate bar brands

We carry chocolate bars from many different brands. Whether Lindt, Milka or Ritter Sport - with us, you will find all well-known brands and many more.

Our Lindt chocolate bars are particularly popular. They are known for their high quality and have a particularly intense taste. Why not try our Lindt Excellence 85% chocolate bar - a true taste experience for all lovers of dark chocolate.

The Milka chocolate bars are also particularly creamy and taste wonderfully chocolaty. The Alpine Milk and Whole Nut varieties are especially popular.

The Ritter Sport chocolate bars come in many different varieties. The Dark Whole Nut and Dark Chocolate varieties are particularly delicious.

Our chocolate bar packaging

Our chocolate bars come in different packaging. From small bars for on-the-go to large bars for at home - with us, you will find everything.

Our small bars are perfect for a break or for on-the-go. They fit in any pocket and taste wonderfully chocolaty.

The large bars, on the other hand, are perfect for cozy evenings on the couch or as a small gift for friends and family. They not only look great, but also taste wonderfully chocolaty.

Our conclusion

We hope that we have given you a little insight into our range of chocolate bars. Why not try our different varieties and find your favorite chocolate. If you have any questions, we are happy to help.

Mit kostenlosen JTL-Plugins von CMO.de